• Gėlės: Man tai gražu, kaip jums?
 • Sandra: Kokios gražios lauko supynes /a>. Nuostabiai atrodo. :)
 • Ema: Stiklinių namų mada, kaip ir apskritai stiklo architektūroje, ypač šiaurės kraštuose, jau eina į pabaigą. Te...
 • Pakabinama vonios spintelė: Be galo grazus interjerai. Tikrai zavi, bet pagal planus atrodo gan maza patalpele ir...
 • Asta: nuvalem tapetus nuon betono sienos, nuplovem, bet ji liko tokia drumzlina, nera gyvumo. padengem vandeniniu...


 


 


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas       

50 kv.m BUTO PERPLANAVIMAS (2) [50 sq.m Apartment Remodel 2]

 
Autorius: digma | Digma PATARIMAI,pasiskolink idėją | 2011-04-11 16:13
Komentarų (9)
 

Laba diena,
gelbėkit, noriu atlikti buto remonta, tačiau nežinau nuo ko pradėti, kaip planuoti erdves. Internete daug žiūrinėjausi, tačiau nieko iš to nepešiau. Na reikia pripažinti ne man kurti namų interjerą :) Gal galite man padėti?
Kadaise tarp virtuvės ir mažojo kambario išgriovėme truputį sienos, bet nei šiaip nei taip atrodo, reikia arba dar išgriauti arba sulipdyti atgal … Virtuvė maža, šalia esantis kambarys taip pat. O į virtuvę turi tilpti šaldytuvas, dujinė ir dar indaplovė. Norėčiau didelės bendros erdvės. Dažnai turiu svečių, todėl norėčiau didelio valgomojo stalo. Na ir žinoma po skanių pietų norėtųsi ir minkštos dalies šalia. Tik va niekaip nesugalvoju kaip viską sutalpinti. Gyvenu su draugu, apie vaikus dar negalvojam, todėl vaikams atskiros erdvės dar nereikia.
Nemėgstu apsikrauti baldais. Na bet kai sueina daug svečių, nėra kur pakabinti rūbus ir sudėti batukus. Niekas netelpa į tokį mažytį koridorių. Na didžiajame kambaryje yra spinta, bet negi nešiosi visus svečių rūbus į miegamąjį .
Ačiū Jums labai.

Irma

Iš Jūsų “pageidavimo sąrašo” suprantu, kad šiuo metu prioritetas būtų sukurti gan erdvią valgomojo ir svetainės zoną, kurioje būtų galima jaukiai vakaroti ne dviese ir ne tryse :D .  Pagal atsiųsta planelį galima spręsti, kad visas vidines pertvaras galima “stumdyti”, nors siūlyčiau (jei yra galimybės) jas visai “išvalyti” – tokiu būdu lengviau susideliotų naujos erdvės: (1)wc ir vonios patalpas siūlyčiau sujungti į vieną ir kiek “stumtelėti virtuvės pusėn, kad atsiradusioje erdvėje prie įėjimo tilptų spinta; (2) virtuvės erdvę projektuoti atvirą, bet “paslėptą” nuo bendrosios svetainės zonos; (3) miegamąjį kiek sumažinčiau, atsiradusią erdvę sujungiant su svetainės zona – čia galėtų atsirasti nedidelė darbo vieta (gali būti atskirta ažūrinėmis lentynomis ar komodos tipo baldu nuo svetainės zonos) ir papildomas plotelis batų spintelei-suoleliui:

p.s. pridedu ir skaitytojo Sigito siūlomą perplanavo variantą – juk dvi galvos – visada geriau nei viena ;)

(trumpa paties autoriaus projekto aprašymą rasite šio straipsnio komentaruose)

 

Komentarų: 9 »

 1. Comment by Gitana — April 11, 2011 @ 12:27 pm

  Sveiki, neblogas perplanavimas. Tik sofas ir valgomąjį stalą galima būtų išspręsti erdviau.

 2. Comment by Sigitas — April 11, 2011 @ 12:47 pm

  Funkcionalūs ir gerai išspręsti perplanavimai sovietiniuose daugiabučiuose tikrei nėra lengvas uždavinys, ypač žinant kaip “patogiai” ten įrengtos inžinerinės sistemos – vandentiekis, nuotekos ir ventiliacija. Kalbant apie šį perplanavimą tektų išsakyti keletą pastabėlių:
  1. Ptekimas į vistuvę tiek iš miegamojo tiek ir iš įėjimo į butą yra nepatogus (tarkim grįžus namo su pirkiniais į virtuvę tenka eiti pro svetainę – nėra tai tragedija, bet dideliu patogumu tikrai nepavadinsi)
  2. Vonios kambario konfigūracija: patalpa nenukentėtų, jei liktų stačiakampio plano, nes papildomo stačiakampio erdvė išnaudojama tik durims atsidarinėti. Jei durys atsidarinėtų iš patalpos o ne į patalpą, praėjimo erdvė į svetainę būtų erdvesnė, o tai ypač aktualu, kai tenka išlydėti ar priimti į svečisu atėjusius žmones.
  Alternatyvus variantas būtų vonios kambarį numatyti taip, kad jis plane būtų tarsi “sala” ir suformuotų vieną praėjimą į virtuvę iškart iš įėjimo į butą, o kitą – iš svetainės/valgomojo erdvės. Įėjimą į vonios kambarį darant tikslaii per ilgosios sienos vidurį visus vonios kambario atributus galima sudėlioti maksimaliai kompaktiškai taip sutaupant erdvės. Ventiliacijos nuotekų ir vandentiekio mazgai pataplą perkeliant paslepiami lubų ir grindų peraukštėjimuose, kurie tuo pačiu vizualiai formuoja erdvę, taip pat galima įkomponuoti ir apšvietimą juose. Minusas toks, kad “praėjimo erdvėje” patalpos aukštis tampa mažas ir tenka žengti per laiptelį.
  3. “Darbo” erdvė yra smarkiai klaustrofobiška, nebent baldas atskiriantis šią zoną yra tarkim knygų lentyna, kuri yra ne aukštesnė už sofą šalia kurios ji stovi.

  Sėkmės darbuose :)

 3. Comment by digma-->Sigitas — April 11, 2011 @ 1:22 pm

  Sigitai, atsiuskite savo perplanavimo varianta brezinio, kuriame matytusi naujas sienu, irangos ir baldu isdestymas, pavidalu (jpg. ar png. formatu) – ir, su malonumu, siame straipsnyje patalpinsiu ir Jusu pasiulyma ;)

 4. Comment by Sigitas — April 12, 2011 @ 6:59 pm

  Nežinau, kaip jį Jums atsiųsti, taplinti tikrai nebūtina. Eskizą atsisiuntimui įdedu taip http://img833.imageshack.us/img833/4018/planiukas.jpg Šio varanto pliusai: patogesnė erdvė vonios interjero dizaino kūrimui, įdomesnis funkcinis sprendimas, įėjimo erdvė apšviečiama natūralia dienos šviesa. Minusai: nebelieka televizoriaus staliuko, televizorius kabinamas ant sienos, virtuvės baldų išdėstymas tampa nelabai patogus, atsiranda laiptelis “koridoriuje”. Savo variante darbo erdvę atskyriau stiklo pertvara, kuri galėtų būti dekoruota matiniu ornamentu taip pagyvinant interjerą arba netgi tampant akcentu.

 5. Comment by digma-->Sigitas — April 12, 2011 @ 7:31 pm

  labai saunu, kad atsiuntet savo plano varianta ;)

 6. Comment by Sigitas — April 13, 2011 @ 8:48 am

  Galimas ir truputį kitoks variantas: vonios kambarį palikti “priglaustą” prie butą ribojančios sienos taip pasiliekant prie visų inžinerinių sistemų prisijungimo(kaip kad ir yra siūloma šio straipsnio autorės, tik patalpa stačiakamio plano ir kitaip orientuota). Tuomet nebelieka antro “praėjimo” į virtuvę, tačiau sveitainė tampa žymiai erdvesnė ir virtuvės baldų ir prietaisų išdėstymas tampa patogesnis. Trūkumas tas, kad vonios kambaryje įrangos išdėstymas negali optimaliai išnaudoti visos ervės, nes į patalpą patenkama ne pro jos centrą. Čia pateikiu du šio sprendimo variantus, skiriasi tik vonios kambario įrangos išdėstymas. Antrame variante prasutuvą galima montuoti didesniame stalviršyje, kuris “uždengia” ir skalbyklę. Šį mazgą “sukombinavus” su dideliu veidrodžiu ir papildomu apšvietumu galima gauti patrauklų interjero sprendimą be didelių pastangų (čia aišku tik mano asmeninė nnuomonė, kuri nepretenduoja į objektyvią tiesą)
  http://img35.imageshack.us/img35/6961/74034505.jpg
  http://img809.imageshack.us/img809/783/40978145.jpg

 7. Comment by korne — April 13, 2011 @ 1:56 pm

  man atrasis skaitytojo sigito variantas atrodo geriausias. svetaisnes erdve isplateja, o tai ypac svarbu jei susirenka daug zmoniu.

 8. Comment by Aida — April 15, 2011 @ 3:28 am

  Man labiau patinka Digmos dizainas, nes virtuve didesne, taip pat vonia ir be to, nereikia perkelti klozeto ir vandentiekio, nes itariu, kad tokie dalykai nemazai kainuoja). Hmm… Idomu, koki plana pasirinks pati Irma?

 9. Comment by Diana — May 16, 2012 @ 5:29 pm

  Laba diena,
  Pas mane toks pats buto išplanavimas. Tik turiu kitą “problemytė”: norėčiau iš tokio 2 kambarių buto padaryti 2,5. Nežinau, kurį kambarį sumažinti, kad būtų vaiko kambarys, o svetainę kartu su miegamojo lova kažkaip norisi sujungti. Na žinoma dar vonią ir virtuvę patogias turėti norisi, ir dar kur daiktus susidėti. Tikiuosi padėsite man ją išspręsti. Ačiū!

Prenumeruok komentarus per RSS. TrackBack URI

Palikite komentarą!