• Gėlės: Man tai gražu, kaip jums?
  • Sandra: Kokios gražios lauko supynes /a>. Nuostabiai atrodo. :)
  • Ema: Stiklinių namų mada, kaip ir apskritai stiklo architektūroje, ypač šiaurės kraštuose, jau eina į pabaigą. Te...
  • Pakabinama vonios spintelė: Be galo grazus interjerai. Tikrai zavi, bet pagal planus atrodo gan maza patalpele ir...
  • Asta: nuvalem tapetus nuon betono sienos, nuplovem, bet ji liko tokia drumzlina, nera gyvumo. padengem vandeniniu...


 


 


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas       

KALIFO RŪMAI [Dar Khalifa]

 
Autorius: digma | Interjerai,NAUJIENOS | 2010-04-21 16:13
Komentarų (2)
 

kalifo rumai

Puiki anglų-afganų kilmės rašytojo, keliautojo ir dokumentinių filmų kūrėjo Tahir Shah novelė apie jo ir jo šeimos patirtį persikėlus gyventi iš Londono į Kasablanką ir pradėjus restauruoti naujai įsigytą būstą – Kalifo rūmus. Užburiantis pasakojimas apie Maroko tradicijas, prietarus, kultūrą ir žinoma senąsias apdailos technikas ir medžiagas : zellij mozaikas, bejmat plyteles ,  Marakešo tinką iš marmuro dulkių bei kiaušinių baltymų – tadelakt. Visi, kas bent kartą susidūrė su remonto darbais, medžiagų pirkimais, meistrų vaikymais – “Kalifo rūmuose” tikrai atras labai pažįstamų situacijų, tik perkeltų į saulėtą šalį, kurioje visi tiki džinais ir piktosiomis dvasiomis, dirba kada šauna į galvą ir visą parą gerią saldžią mėtų arbatą… ;) . Gero skaitymo!

O čia foto – ką Tahirui pavyko padaryti iš apleistų rūmų per metus.

Foto Ingrid Pullar

Gal būt kažkam perskaičius šią knygą parūps natūroje viską pamatyti ir pačiupinėti;)  ČIA rasite visą info apie galimybę apsistoti Kalifo rūmuose.

 

Komentarų: 2 »

  1. Comment by Mumu — March 8, 2013 @ 7:10 pm

    Knyga Kalifo rūmai – naivuolio romantiko pasakojimas apie vakariečio gyvenimo įpatumus Maroke. Puiku, kad rašytojas supranta, kokia praraja skiria jį nuo kitatikių (šiuo atveju, musulmonų). Viena yra suprasti, kita – leisti jiems (kitatikiams) su savimi taip elgtis ir (juokingiausia) – nuolat dėl to graužtis (!). Knyga puikiai tinka lengvam pasiskaitymui. Puikiai tinkanti serialų ir muilo operų mėgėjams. Stilius, vaizdų ir žmonių aprašymai – beverčiai. Tikrai tokia knyga savo namų bibliotekoje nesididžiuočiau.

  2. Comment by mama — March 12, 2013 @ 1:59 pm

    Skaičiau, patiko, žadu turėti savo bibliotekoje. Knyga iš esmės – vieno remonto istorija su lyriniai nukrypimais. Manau, autoriaus populiarumo priežastis ir slypi jo asmenybėj – į rytus jis žiūri vakariečio akimis. :)

Prenumeruok komentarus per RSS. TrackBack URI

Palikite komentarą!