• Gėlės: Man tai gražu, kaip jums?
 • Sandra: Kokios gražios lauko supynes /a>. Nuostabiai atrodo. :)
 • Ema: Stiklinių namų mada, kaip ir apskritai stiklo architektūroje, ypač šiaurės kraštuose, jau eina į pabaigą. Te...
 • Pakabinama vonios spintelė: Be galo grazus interjerai. Tikrai zavi, bet pagal planus atrodo gan maza patalpele ir...
 • Asta: nuvalem tapetus nuon betono sienos, nuplovem, bet ji liko tokia drumzlina, nera gyvumo. padengem vandeniniu...


 


 


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas       

MAŽAS MIEGAMASIS

 
Autorius: digma | Digma PATARIMAI,mažos erdvės,pasiskolink idėją | 2010-03-25 16:13
Komentarų (4)
 
Laba diena,
Norejau paprasyti pagalbos miegamojo erdves projektavime. Kazkaip netenkina dabartinis baldu isdestymas, kuriuos isdestem pagal pardaveju projekta, nes lieka labai ne daug vietos praejimui ir siaip kazkaip erdves lyg ir yra, bet vietos mazai. Buciau labai dekingas, jeigu ka nors patartumete:) Baldai skolinti, tad prie ju galime neprisiristi.
Dekoju,
Darius
esamas planas

Su panašiomis problemomis, tikriausiai, susiduria dauguma žmonių, gyvenančių standartinio išplanavimo butuose … Tad gelbėtis galima būtų nestandartiniais sprendimais ;) . Galimi du sprendimo būdai:   1. Lovą statyti galvūgaliu prie lango 2. Lovą statyti kambario kampe.

mazas miegamasis1I var.

Pirmuoju atveju reikės gana aukšto lovūgalio (pageidautina traukto gobelenu), kad sumažinti rediatoriaus ,kuris dažniausiai būna po langu, tiesioginio šildymo efektą.  TV  baldas turėtų buti “kabantis” erdveje,  pvz. rasite straipsnyje VIENO KAMBARIO BUTO PERPLANAVIMAS II. Daugiau foto su tokio išplanavimo miegamaisiais žiūrėkite LOVA PRIE LANGO.

mazas miegamasis2II var.

Antrasis variantas , kai lova viena ilgaja kraštine ir galvūgaliu pristumta prie sienų, pareikalaus iš vieno miegotojo daugiau pastangų patekti į lovą , bet daugeliui tai neturėtų tapti problema ;) . Lovos galvūgalyje reikėtų įrengti aukštesnę spintelę ar tiesiog lentyną, ant kurios galima būtų pasistatyti šviestuvėlius ir šiaip susidėti visokias reikalingas smulkmenas, dažniausiai “nusėdančias” ant naktinių stalelių.

lova kampe1lova kampe2

Taip pat pridedu straipsnelį su “sausesne” informacija apie miegamojo planavimą, gal pravers :

MIEGAMASIS BE STEREOTIPŲ
Kuriant miegamojo erdves, kokių reikėtų laikytis principų bei taisyklių?
Planuojant miegamąjį, visų pirma reiktų įvertinti patalpos plotą, geometrinę konfigūraciją ir orientaciją pasaulio šalių atžvilgiu. Taip pat svarbu, kiek ir kokių baldų miegamajame bus. Prieš pradedant remonto ar baldų perstumdymo darbus, visada pravers eskizinis kambario baldų išdėstymo planas, svarbu tiksliai pasimatuoti patalpą, baldų gabaritus ir viską perkelti ant popieriaus lapo – iš kart matysite, kur prolematiškos vietos. Ieškant optimalaus baldų išdėstymo varianto, geriau kelis kartus perbraižyti eskizinį planelį, nei tiek kartų perstumdyti sunkius baldus.
Jei mėgstate keltis su Saule, miegamajam rinkitės patalpą su Rytų orientacijos langais, bet lovą stengitės pastatyti vietoje, kur tiesioginiai spinduliai nepatenka (bent jau galvūgalio zonoje). Lovos orientuoti kojūgaliu i rytinį langą taip pat nereikėtų. Pietryčių pusės langai – taip pat džiugins netiesioginiais Saulės spinduliais. Jei natūralios šviesos srautai miegamajame nepageidaujami, langus dengiančias užuolaidas, romanetetes ar roletus rinkitės iš šviesai nepralaidaus audinio („black out“).
Pagal tradicines nuostatas sakoma, kad: geriausias miegas, kai lovūgalis orientuotas i Šiaurę, o kojūgalio negalima atsukti į duris. Prietarais žinoma galima tikėti, bet gyvenimo kokybei tai vargiai padės… tad kiekvieną miegamąjį reikėtų planuoti įvertinus esamą situaciją, savo norus ir investicijų dydį.
Kokios yra dažniausiai daromos klaidos?
Dažnai ( ne tik interjero projektavime), „koją pakiša“ noras atkartoti tai kas patiko žurnale ,tv laidoje, pas draugus ar kaimynus. Žmogaus fantazija tikrai laki ir dažnai susikurta svajonių miegamojo vizija neatitiks realios situacijos. Tokiu atveju ir padeda paprastas popierinis planelis, kuriame aiškiai matysite ar esamoje kvadratūroje tilps „king size“ lova, kosmetinis stalelis, spinta ar teks apsiriboti standartinių gabaritų lova ir nedidele komoda.
Lovos matmenys, ypač dvigulės, – labai svarbu. Matmenys 90×200, 160×200, 180×200 cm ir t.t., nurodo čiužinio išmatavimus, o lovų rėmai dažniausiai būna platesni, kartais atskirai komplektuojami ir dekoratyviniai galvūgaliai. Tad miegamajame numatant plotą lovai – būtina įvertinti jos galutinius gabaritus.
Visas išplanavimas ir lovos vieta kambaryje turi būti patogi jums, o ne atitikti stereotipines nuostatas ir visiems įprastą baldų išdėstymo variantą. Jei miegamasis gana erdvus, galite jame planuojati dvi zonas, pvz. miegamasis ir darbo erdvė, miegamasis ir drabužinė, miegamasis ir vonia.
Kokias reikėtų pasirinkti spalvas, faktūras?
Miegamasis – vieta, kur organizmas nusiramina ir ilsisi. Ramybei pasiekti dažniausiai reikalinga energetinė pusiausvyra. Spalvos savo vizualine informacija gana stipriai įtakoja žmogaus nervų sistemą, tad miegamojo spalvinis sprendimas gali padėti sukurti tam tikrą nuotaiką padėsiančią atsipalaiduoti, jaustis saugiai užmiegant, taip pat ir žvaliau jaustis pabudus ryte.
Spalvų ryškumą kiekvienas turėtų rinktis pagal savo temperamentą ir asmeninį skonį, o principinis spalvinis ir faktūrinis kambario segmentavimas galėtų būti suskirstytas taip: ryškiausi akcentai, kontrastingi deriniai gali būti už lovūgalio (lovūgalis taip pat gali būti akcentuotas) ir ant grindų (zonos nematomos gulint lovoje), likusios sienos ir lubos – ramesnių tonų ir faktūrų. Paveikslai, drapiruotės, kilimai – bet kokio kolorito kambariams suteikia išskirtinio jaukumo. Veidrožiai miegamajame taip pat ne tabu, tik kabinkite juos kiek toliau nuo galvūgalio zonos.
Kokie būtų ergonominiai reikalavimai?
Keli orientaciniai atstumai, padėsiantys planuojant miegamąjį: čiužinio ilgis turi būti 20-25 cm didesnis nei aukščiausio miegančiojo ūgis; minimalus praėjimas prie lovos – 60cm pločio, o optimalus 75-80cm. Jei projektuojate rūbų spintą, minimalus reiklingas gylis 55cm +10 cm bėgelių profilis (jei spinta bus su slankiosiomis durimis). Statant dviaukštę ar antresolinę lovą – iki lubų turėtų likti ne mažiau 75 cm laisvos erdvės. Palėpinio tipo miegamuosiuose, siena prie kurios pristumtas bent vienas lovos kraštas neturėtų būti žemesnė nei 90cm. Taip pat reikėtų vengti šildančių prietaisų greta galvūgalio.
Koks tinkamiausias šiai erdvei apšvietimo sprendimas?
Tiesioginis ryškus apšvietimas miegamajame nepageidautinas, tad lubinio bendro apšvietimo šviestuvo šioje patalpoje gali ir nebūti, bet jei planuojate tokį kabinti – pasirūpinkite, kad jo gaubtas skleistų išsklaidytą šviesą. Taip pat būtų pravartu iš anksto pasirūpinti jo šviesos srauto intensyvumo reguliavimo galimybe (taip vadinamu dimeriu). Sieninis apšvietimas bra tipo šviestuvais, mano manymu, miegamajam pats tinkamiausias, taip pat labai svarbu numatyti zoninį apšvietimą prie lovos (skaitymui ir pan.). Priklausomai nuo zoninio apšvietimo tipo – ar tai bus staliniai šviestuvai,ar klipsiniai prisegami prie lovos konstrukcijų, ar sieniniai, ar nuleidžiami nuo lubų – reikia iš anksto numatyti reikiamą rozečių ir jungiklių kiekį bei parinkti šiai instaliacijai tinkamas vietas. Be zoninio apšvietimo greta lovos reiktų numatyti bendro ir sieninio apšvietimo jungiklį, lengvai pasiekiamą iš bet kurios lovos pusės arba numatyti du tokius jungiklius iš abiejų lovos pusių.
Kaip patogiai įrengti miegamąjį itin mažoje erdvėje?
Jei miegamojo erdvė labai nedidelė, visų pirma reikėtų prisiminti, kad lovą galima statyti ne tik patalpos centre, bet ir kampe ar net nišoje ir net galvūgaliu orientuotą į langą (jei nėra sumontuoto radiatoriaus) – svarbiausia, kad liktų bent viena laisva lovos kraštinė patekimui į ją. Didesnį erdvės įspūdį išgausite iki minimumo mažindami kontrastus tarp patalpos plokštumų: grindų, sienų, lubų, parinkdami panašaus kolorito didžiuosius baldus (lovą, spintas, komodas). Smulkių raštų tapetų, lovatiesių, ir užuolaidų reikėtų vengti arba derinti juos su vientisos spalvos elementais – geriau nedaug, bet stambesnio rašto ar fakturos dekorų. Jei norite kelių kontrastingų interjero elementų – tai galėtų būti: šviestuvai greta lovos, nedideli kilimėliai, vidutinio dydžio paveikslai ar dekoratyvinės pagalvėlės.

Gero poilsio ;) !

 

Komentarų: 4 »

 1. Comment by Reta — March 25, 2010 @ 2:10 pm

  Taip ir nesupratau- tai į kurią pusę vis tik geriausiai būtų galvūgaliui, jei patalpos dydis ir visa kita leistų? :)

 2. Comment by digma — March 25, 2010 @ 2:54 pm

  reikia per miegamojo erdve nubrezti logikos tiese ir ir intuicijos tiese – ju susikirtimo vieta ir bus tinkama lovugaliui ;)

 3. Comment by Nautilus — March 25, 2010 @ 7:44 pm

  Pardaveju variantas geriausias :)

 4. Comment by Vytas — May 27, 2015 @ 10:18 am

  Dabar matau, kad geras apsvietimas miegamajame nepriklauso nuo erdves dydzio. Saunus straipsnis.

Prenumeruok komentarus per RSS. TrackBack URI

Palikite komentarą!