• Gėlės: Man tai gražu, kaip jums?
 • Sandra: Kokios gražios lauko supynes /a>. Nuostabiai atrodo. :)
 • Ema: Stiklinių namų mada, kaip ir apskritai stiklo architektūroje, ypač šiaurės kraštuose, jau eina į pabaigą. Te...
 • Pakabinama vonios spintelė: Be galo grazus interjerai. Tikrai zavi, bet pagal planus atrodo gan maza patalpele ir...
 • Asta: nuvalem tapetus nuon betono sienos, nuplovem, bet ji liko tokia drumzlina, nera gyvumo. padengem vandeniniu...


 


 


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas       

NAMAI PAGAL Digma deSign BLOG’ą [Home After DdS Blog]

 
Autorius: digma | dekoravimas,Digma PROJEKTAI,LT dizainas,PRIEŠ ir PO | 2010-01-25 16:13
Komentarų (27)
 

Šiandien pradedu nau naują rubriką/projektą  “PRIEŠ ir PO”!

Visus skaitančius šį blog’ą, randančius čia naudingų patarimų ir pritaikiusius juos savo aplinkoje – kviečiu prisijungti  ir pasidalinti individualiais laimėjimais! Atsiųskite patobulinto interjero (ar jo fragmento) foto PRIEŠ ir PO “intervencijos”, pridėkite trumpą savo kūrybinio kelio aprašymą bei Digma deSign straipsnių pavadinimus, kurių idėjas “pasiskolinote” ;) .

Visą info siųskite el. paštu info@digma.lt su prierašu “Rubrikai PRIEŠ ir PO”.

Rubriką pradedu savo pačios butu, kurį įsiregiau šią vasarą. Taip jau susiklostė, kad prieš pusantrų metų pradėti brandinti grandijoziniai rekonstrukcijų ir apdailos planai su visomis parengtomis sąmatomis ir viltimis griuvo į nekilnojamo ir kilnojamojo turto krizės duobę. Tad liko tik vienas labai realus planas – skirti interjero atnaujinimui  100 kartų mažesnį, nei kad buvo suplanuota, biudžetą ir  įvykdyti suplanuotą persikraustymą :) .

Trumpa remonto statistika:  remonto laikas – 6 savaitės;  darbo jėga – 2 mano rankos, 1 elektriko vizitas, 1 staliaus vizitas; biudžetas – 2000 Lt; darbo įrankiai – ožys (statybinis:),1 taburetė, 2 mentelės, laužtuvas, plaktukas, pjūklas, 4 teptukai, drelė (na vinuku , varžtuku ir kt. smulkmenu neminėsiu:).

PRIES&PO svetaine

Svetainė ir valgomasis. Nulupau gridis dengusius preskartonio lapus ir grindų lentas nudažiau “pirmais antrais” balta ir dramblio kaulo spalva; atnaujinau ir nudažiau lubas; dvejas duris į miegamuosius nudažiau mokyklinės lentos dažais – dabar ant jų galima piešti ir rašyti kreida; virš lango sugalvojau pakabinti palangę, tarnaujančią ne tik, kaip pasidėjimo vieta, bet ir kaip užuolaidų karnizo laikiklis.

PRIES&PO miegamasis

Miegamasis. Pradėjus lupti  tapetus, sienose vietomis pasimatė senų dažymų fragmentai, kurie man pasirodė laibai mieli, tad “nuskutau” dvi sienas iki man patikusių dekorų, o likusias dvi (statytas vėlesniais metais), nulupusi tik paviršinį tapetų slauoksnį, dekoravau skiesta medvilnės ir šilko pluošto tapetų mase. Atnaujinau lubas ir nudažiau po kilimine danga rastas grindis.

PRIES&PO vaiko k.

Vaiko kambarys. Sūnaus kambary taip pat atlikau lubų, sienų bei grindų atnaujinimo procedūras. Tiesa, sienų “atgaivinimui” čia pasirinkau daug paprastesnį būdą – esamus rusvus grublėtos faktūros tapetus nudažiau vienu sluoksniu baltų dažų. Vietoj kilimo sugalvojome trafareto pagalba perkelti stilizuotą banginį, o sūnus, dekoravimo azarto pagautas, ta pačia stilistika pagražino mano statybų pagalbininkę – taburetę :) .

PRIES&PO virtuve

Virtuvė. Čia teko įveikti 4 sluoksnius linoleumo:) Niekur netikusio TV staliuko neišvaizdžią nugarėlę uždengiau organiniu stiklu ir pagyvinau sienų dekoro lipduku ir jis patapo mano puikiąja virtuvine sala! To paties motyvo lipdukas atsidūrė ir ant laukujų durų. San. mazgo durys, kaip ir likusios svetainėje, tapo juodų mokyklinės lentos dažų bei kreidos auka… :)

Atradusi savyje statybinkės-apdailinikės gyslelę:),  stengiausi nepamiršti išsaugoti visa kas mano numone “buvo dar tinkama tolimesnei patalpų eksploatacijai”, nesistengiau visko padaryti idealiai – išgauti stiklo lygumo paviršių ar tobulų 90 laipsnių kampų – daugiau dėmesio ir kruopštumo skyriau lino užuolaidų siuvimui, šviestuvų konstravimui ir jaukių detalių įkomponavimui. O čia dar kelios foto, kas gavosi rezultate :D :

(nuotraukos žurnalas “Mano Namai”, fotografas Augis Narmontas)

Idėjas skolinausi iš šių DdS straipsniukų: TEKSTILĖ ANT SIENŲ (vaiko k.); SIENŲ DEKORO LIPDUKAI (virtuvė); IŠ KO PASIDARYTI ORIGINALŲ ŠVIESTUVĄ (III) (svetainė, vaiko k.); DAŽYTOS GRINDYS (visuose kambariuose); DEKORAVIMAS SU TRAFARETAIS (vaiko k.); DRYŽUOTI NAMAI (svetainė); NAUJAS GYVENIMAS BALDAMS (svetainė, virtuvė); LINKSMAS VONIOS DIZAINAS (san.mazgas); “MINIMALISTINĖ” VIRTUVĖ (virtuvė); ATVIRA INDAUJA (virtuvė); SENOS GRINDYS INTERJERE (visur); SIENŲ DEKORAVIMAS KREIDELĖMIS (visos durys išskyrus laukujes; virtuvė); SENOS SIENOS INTERJERE (miegamasis)

 

Komentarų: 27 »

 1. Comment by rima — January 25, 2010 @ 7:35 pm

  Gera ideja su sviestuvais is lempuciu :D
  man labiausiai patiko sviestuvas is “svetaine5″, tik nelabai matosi, kaip tie lempuliukai suklijuoti ?? :]

 2. Comment by digma — January 25, 2010 @ 7:46 pm

  lempukai nesuklijuoti, o susegti prie ju priklijuotomis “knopkemis” ;)

 3. Comment by Brigita — January 26, 2010 @ 8:41 pm

  Labai gražu:) galėtų architektai taip galvoti kurdami gyvenamąją aplinką ne tik sau, bet ir klientams…ech:)

 4. Comment by Jurga — January 28, 2010 @ 6:12 pm

  Labai grazu, orginalu, drasu, gaivu, kompaktiska.

 5. Comment by Eglė — February 2, 2010 @ 7:58 pm

  Sveiki,
  ar negalėtumėte aprašyti, kaip pasidaryti šviestuvą iš svetaine5?
  Ačiū.

  visa info rasite http://www.bulbs-unlimited.com ;)
  DdS

 6. Comment by Inga — February 3, 2010 @ 1:33 pm

  NEREALIAI GRAZU!!!! Man labiausiai patiko miegamasis :)

  Manes dar laukia ikurtuves ir Digma svetaine man jau daug padejo – turiu daug ideju! Dekoju ir sekmes jums!

 7. Comment by gintare — October 12, 2010 @ 2:02 pm

  labai labai super…paprastai, bet labai siltai, mielai,funkcionaliai, praktiskai ir jaukiai ispresta. SUPER.

 8. Comment by monika — December 17, 2010 @ 12:26 pm

  the bright and specious effect you achieved.
  great job!
  I’m renovating my old flat, in Krakow, and want to do something similar.
  in particular, with my wooden boards on the floor.
  thus I wanted to ask what kind of paint is put on that floor?
  I made a sample with 2-3layers of white wood stain, and then mat varnish, but the result is not satisfactory: it’s a bit transparent (knots still visible).

  In your project the white layer hides the texture of wood underneath.
  What kind of paint is it? what about it durability, does it tears off?

  thank you in advance for answer.
  greets from Krakow

 9. Comment by digma-->monika — December 17, 2010 @ 3:28 pm

  I used enamel paint Jonstone’s,”eggshell” type, that is semi mat. Actually the final result is an experiment: first I painted floor two times (layers) in light ivory color and actually I didn’t like it at all – it seemed to me too yellow… so I decided to do the third layer of white paint using “dry” painting – taking small amount of white paint and making decorative transparent layer with wide paint brush. So the final effect I found very attractive: bold ivory color was covered by white “net” – the floor really looks very lively :) About paint durability I can say – it’s good!

 10. Comment by monika — December 23, 2010 @ 12:22 am

  digma, thank you for answering

  interesting technique you used with “dry painting” as upper layer :)
  thank you for explaining. I wouldn’t guess that :) , as the “white-ivory net effect” is not visible on the photos in gallery.

  I’ll try to find a Johnstone’s Eggshell or its equivalent in Krakow, and make a use of it on my floor.

 11. Comment by Rima — February 21, 2011 @ 11:41 pm

  Nerealu! :) likome sužavėti! Beje, ar galite patarti dėl šviesių grindų? Ar praktiška, kokia priežiūra, ar labai teplu ir t.t.? Labai šauniai atrodo, tačiau baiminamės ir nesiryžtam to padaryti savo bute :. Gal visai be reikalo nerimaujam?

 12. Comment by digma-->Rima — February 22, 2011 @ 1:02 pm

  Sviesios grindys tikrai daug praktiskiau us tamsias – purvas maziau matosi. Prieziura tokia pati, kaip kad buvo anksciau turetu vidutinio tamsumo mezdio grindu. Tik nesirinkit akinamai baltu – tuomet tikrai gali kiekvienas grudelis matytis, bet sviesios grindys – puiku :)

 13. Comment by Ruta — March 28, 2011 @ 8:49 pm

  Gal pasidalintumet – kokius dazus naudojote durims dazyti? Kur rasti tu – mokyklines lentos dazu? Turime ideja viena kolona taip nudazyti, kad mazoji galetu piesti ant jos kreida, bet nezinom kur ju ieskot….. Dekui!

 14. Comment by Indre — March 29, 2011 @ 12:17 pm

  ju yra statybiniu prekiu parduotuveje, mazdau 60lt 1litro kaina.

 15. Comment by digma-->Ruta — March 29, 2011 @ 6:25 pm

  As pirkau “diedukuose”, pries 2 metus litro skardine kainavo apie 30 Lt.

 16. Comment by Aida — March 30, 2011 @ 1:23 am

  Saunus rezultatas! Ypatingai patiko vaiko kambarys, ir ach, tos durys!

 17. Comment by Karolina — July 18, 2011 @ 3:54 pm

  Labai, labai gražu! Ačiū už įkvėpimą! Dabar bus žymiai drąsiau atnaujinti mažą butą, į kurį planuojame keltis gyventi. Tik turiu klausimą dėl grindų. Bute senos medinės grindys yra uždengtos berods kartono plokštėmis ir kilimine danga. Labai noriu nulupti visa tai ir atnaujinti medines grindis, bet jas mačiusieji sako, kag grindys yra ne visose vietose, prie lango išpuvę, tarpai dideli. Ar manote, kad tai kliūtis ar vistiek verta imtis šio reikalo? :) Gal turėjote panašią situaciją, gal susidūrėte? kaip sprendėte? ačiū labai.
  Mano grindu (atrastuju) beda buvo, kad viename kambaryje jos labai prastos nes sudetos tarybiniais metais nezinau kokio bemokslio – ir siauros ir linguoja viso ir girgzda, bet to pakesti nelabai galejau – nebent visas islupti…:) tai girgzda iki siol – pripratom:) Siaip jei jusiskes grindys turi “propersu” jas galima restauruoti uzdedant naujas lentas, bet labai deoratyviai atrodytu ir senu plytu intarpai ar tinkamai priderintu plyteliu lpotai.
  DdS

 18. Comment by Dovile — September 4, 2011 @ 6:57 pm

  O kaip Jusu rubu spintos? niekur ju nesimato. Ar uz tu juodai/baltu svetaines uzuolaidu slepiasi spinta?

 19. Comment by digma-->Dovile — September 5, 2011 @ 9:58 am

  taip – uz uzuolaidu, tik jos ne juodai/baltos, o drobes spalvos su rudais kastonu lapu motyvais :)

 20. Comment by Dovile — September 8, 2011 @ 6:38 pm

  atsiprasau, per skubejima neisiziurejus paklausiau :) svarstau panasia ideja darytis, tik idomu kaip praktiskumas, patogumas, ar esate patenkinta siuo sprendimu?

 21. Comment by digma-->Dovilė — September 8, 2011 @ 7:28 pm

  Esu 100% patenkinta. Sieniniu spintų nemėgstu, o drapirutes vietoj durų atrodo daug lengviau ir zaismingiau, jau nekalbant, kad tai jaukus sprendimas ir palyginus nebrangus – tad uzsimanius galima greitai pakeisti į kitu spalvų ir raštu derinį ;)

 22. Comment by Dovile — September 10, 2011 @ 8:18 pm

  o gal galite parekomenduoti kur Vilniuje ieskoti tu uzuolaidu/drapiruociu?

 23. Comment by digma-->Dovile — September 13, 2011 @ 12:57 pm

  As audinius perku lietuvisko lino parduotuvese – ir kokybiska, ir kainos padorios ( i turistam skirtas lino parduotuveles nerekomenduociau eiti :) )

 24. Comment by nomeda — March 27, 2012 @ 9:52 am

  Šaunuoliai, labai patiko šis butukas – šviesus, jaukus ir spalvingas… jaukiai spalvingas ;)

 25. Comment by Edita — April 10, 2012 @ 4:45 pm

  Šaunu! Minimaliom priemonėm pasiektas puikus rezultatas. Džiugu, kad esate ir rodote gerą pavyzdį lietuvaičiams, taip mėgstantiems euro remontą…Labai patiko palikti senos sienos fragmentai, ypač tinkantys gyvenantiems senamiestyje.Labai norėtųsi pamatyti tokią sieną natūroje..Gyvenu šimtamečiame name, ką tik dariau kapitalinį remontą, bet viena siena jau permirko ir išpūslijo nuo kaimynų užpylimų. Reikės ir man kažką sugalvoti. Ačiū už idėjas.

 26. Comment by Jovita — October 10, 2012 @ 7:32 pm

  Sveiki, norejau paklausti is kur pirkote dramblio kaulo dazu grindims? neikur nerandu, o tokiu grindu labai noriu…

 27. Comment by digma-->Jovita — October 11, 2012 @ 11:36 am

  Visi dazai, kaip baze, yra balti, spalva sumaiso i balta dedant tam tikra pigmentu kombinacija. Eiga mazdaug tokia;): is paletes issirenkate norima spalva, dazu pardavejas ima baltu dazu kibiriuka, stato po tokiu pigmentu dozatoriumi, sudeda visus reikiamus pigmentus, gerai ismaiso – ir turit norima spalva. As dariau buitiskai – t.y. nusipirkau baltu dazu, smelio spalvos pigmento buteliuka ir susimaisiau. Toks variantas gal kiek pigesnis, bet antra karta tokia pacia spalva vargiai susimaisysit, nebent labai tiksliai dozuosit pigmenta, nes baltai spalvai “padrambliokaulint” susinaudoja tik dalis pigmento kiekio. Antra karta sumaisius daza ir nepataikius pigmento gali gautis jau kitas atspalvis.

Prenumeruok komentarus per RSS. TrackBack URI

Palikite komentarą!