• Gėlės: Man tai gražu, kaip jums?
 • Sandra: Kokios gražios lauko supynes /a>. Nuostabiai atrodo. :)
 • Ema: Stiklinių namų mada, kaip ir apskritai stiklo architektūroje, ypač šiaurės kraštuose, jau eina į pabaigą. Te...
 • Pakabinama vonios spintelė: Be galo grazus interjerai. Tikrai zavi, bet pagal planus atrodo gan maza patalpele ir...
 • Asta: nuvalem tapetus nuon betono sienos, nuplovem, bet ji liko tokia drumzlina, nera gyvumo. padengem vandeniniu...


 


 


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas       

TRYSE VIENO KAMBARIO BUTE [Three in the Small Apartment]

 
Autorius: digma | Digma PATARIMAI,mažos erdvės,pasiskolink idėją | 2009-12-02 16:13
Komentarų (6)
 

Laba diena,

rašau Jums vedina noro paprašyti pagalbos. Prašymas būtų toks:

turiu vieno kambario butą, 33 kv. m. . Situacija tipinė: erdvės mažai – norų daug :-)

Pagrindiniai poreikiai tokie: kambaryje turėtų tilpti – minkštas baldas svečiams ir miegojimui (kuo daugiau talpinantis svečių – tuo geriau), TV, muzikinis centras, spinta garderobui ir kitiems būtiniems daiktams (du suaugę ir vienas vaikas), spinta-spintelė dokumentams, du nešiojami kompiuteriai (naudojami kasdien, ir dažnai, darbas kompiuteriu namuose), sekcija-indauja indams, taurėms ir t.t., vaikiška lovytė, neužstatyta vieta esant reikalui pastatyti suskleidžiamą džiovyklę, ir nemažai gėlių. Virtuvėje turėtų tilpti - be jokios abejonės virtuvinis komplektas, šaldytuvas, mikrobangų krosnelė, stalas ir kėdės. Vonios kambarys – vonia (šiuo metu vonios kambaryje stovi dušo kabina, tačiau būtinai reikia sprendimo, kad būtų vonia), skalbimo mašina (40×60 cm.), unitazas, kriauklė, taip pat atsirado didžiulis poreikis normaliai pastatomai spintelei. Prieškambaris – šiuo metu jame prieškambario spinta su pakaba bei komoda batams. Taip pat reikia kažkur bute įkomponuoti spintą-spintelę, kuri atstotų tamsųjį kambariuką (stiklainiai uogienėms ir t.t.). Esu pasiryžusi užsiimti ir sienų griovimu, kad tik mes tryse jaustume maksimalų komfortą šioje “degtukų dėžutėje”. Dar kartą ačiū, jau vien už tai, kad skyrėte savo laiką laiško skaitymui.
Sėkmės Jums darbuose, linkiu niekad nepritrūkti idėjų.
Pagarbiai,
Indrė
esamas planas

Taigi paskaičiavus gaunasi vienai galvai po 10 kv.m – nedaug, bet “prasisukti” galima;) Iš aprašymo suprantu, kad vaikas dar mažiukas, bet tikriausiai greitai paūgės ir norės turėti savo kampą. Žinoma galima praktikuoti visiems gerai pažįstamą schemą : kažkas gyvena atskiram kambary, o kažkam tenka įsikurti salone ant išskleidžiamos sofutės… Galima, bet aš prieš :D Tad pridedu siūlomą buto perplanavimo brėžinuką:
siulomas planas
Prieangio, vonios, valgomojo/virtuvės ir svetainės sprendinių nekomentuosiu, manau, kad tikrai bus aisku kas ir kur pavaizduota, o miegamojo ir darbo zonų sprendimą pabandysiu nupasakoti plačiau. Kol vaikas mažiukas, visi kartu galite įsikurti miegojimo zonoje, greta valgomojo. Šios zonos nereikia atskirti ištisine pertvara – užteks 1.2 metro atitvaros, taip lyg ir vizualiai atskirsite miegojimo zoną, bet valgomojo erdvė liks didesnė. Kur vaiko lovelės zona, įrenkite aukštesnę pertvarą -  ji šiek tiek apsaugos nuo garsų sklindančių iš svetainės, o kai vaikutis paaugs ir įsikurs dabartiniame darbo kambary – į lovelės zoną perkelsite spintą,  pertvara pasitarnaus, kaip spintos karkasas ;) .
Jei labai reikia “skladuko” (nors tokioj kvadratūroj, tai būtų prabanga:) – galima būtų miegojimo zonoje statyti ne lovą, o įrengti tokią tarsi pakylą, kurios vidus būtų panaudotas stalčiams ar spintelėms visokiems gėriams susidėti ir sandėliuoti.
Pridedu kelias foto, kuriose šiokie tokie įrodymai, kad ir ankštoje miego zonoje galima tikrai smagiai jaustis ;) .
Sėkmės ;)
 

Komentarų: 6 »

 1. Comment by grazus-daiktai.lt — December 2, 2009 @ 9:27 pm

  Labai šauniai čia :) . Skaitydama laišką dvejojau, ar tai iš viso įmanoma, todėl pasiūlytas projektas labai nustebino. Pasirodo, net ir mažiausioje erdvėje galima sutalpinti didelius norus :)

 2. Comment by Ilona — December 3, 2009 @ 11:05 am

  super pasiūlymas ;)
  kuo toliau – tuo labiau suvokiu, kad planuojant būstą be dizainerio sunkiai issisuksi

 3. Comment by ieva — December 9, 2009 @ 6:30 pm

  perplanavimas saunus, bet bet bet-isgriovet visa (speju) nesancia siena. Jau bus reikalingas projektas, konstrukcijos sutvirtinimas, kaimynu sutikimas.. Zodziu-tas kainuos daug laiko ir pinigu -rezultate kazin ar gausis ne tas pats, kaip kad su priemoka issikeist buta i didesni…

 4. Comment by digma — December 9, 2009 @ 8:59 pm

  Pagal plana, nesancios sienos yra isorines ir perdenginio plokstes laiko butent jos. Is atsiusto plano atrodo, kad namas nera blokinis (speju:). O jei blokinis – taip projektuojant reikes numatyti papildomas laikancias konstrukcijas. Kaimynu sutikimo, beje, reikia bet kokiems remonto darbams.

 5. Comment by sonata — December 13, 2010 @ 10:02 pm

  kas reikia tai reikia as dabar pati darau is virtuves vaiko kambary ir nezinau kaip ji suplanuoti gal galite man padeti.

 6. Comment by digma-->sonata — December 17, 2010 @ 1:08 pm

  Deja, tokios mazos apimties projektais neturiu galimybes uzsiimti :(

Prenumeruok komentarus per RSS. TrackBack URI

Palikite komentarą!