Įspūdingiausios Europos kapinės
Kapinės – tai prisiminimų ir liūdesio kupinos vietos, kurios taip pat gali būti kerinčios savo užburiančiu grožiu. Šie architektūriniai perlai, ant kurių antkapinių paminklų užrašyta turtinga istorija, gali sukurti nepakartojamą atmosferą. Dėl turtingos istorijos ir unikalios tapatybės per visus laikus atrinkome penkias įspūdingiausias visoje Europoje.
Père Lachaise kapinės Paryžiuje
Šios grandiozinės kapinės, pavadintos Liudviko XIV išpažinėjo Père François de la Chaise vardu, buvo atidarytos 1802 m. ir pasižymėjo tuo, kad buvo pirmosios sodo kapinės. Derindamos šeimos mauzoliejus, daugiavaikių šeimų kapavietes, neobizantinio stiliaus krematoriumą ir kolumbariumą, iš viso miesto kapinių surinktų paryžiečių kaulų kaulams skirtą kaulų saugyklą ir mažesnes savotiškas šiuolaikines katakombas, Père Lachaise kapinės pretenduoja tapti lankomiausiomis kapinėmis pasaulyje. Čia palaidoti kai kurie žymiausi visų laikų žmonės, tarp jų – buvęs Prancūzijos prezidentas Feliksas Foras, belgų rašytojas Žoržas Rodenbachas, dramaturgas Žanas Baptistas Pukeinas (geriau žinomas kaip Moljeras), solo fortepijono meistras Šopenas, legendinis dainininkas Džimas Morisonas ir vienas didžiausių visų laikų rašytojų Oskaras Vaildas.
Prahos žydų senosios kapinės
Šios kapinės, esančios Prahos žydų kampelyje, buvo įkurtos XV a. pradžioje. Žinomos kaip Žydų sodas, jas sudaro įvairių sluoksnių antkapiai – tikslus čia palaidotų žmonių skaičius neaiškus, tačiau apytiksliai apskaičiuota, kad čia yra apie 12 000 antkapių. Nuo XV a. pirmosios pusės iki 1786 m. čia buvo aktyviai laidojama. Čia palaidotos garsios vietos žydų bendruomenės asmenybės, tarp jų rabinas Jehuda Liva ben Becalel – Maharalas, verslininkas Mordechajus Maiselis, istorikas Davidas Gansas ir rabinas Davidas Oppenheimas. Šiandien kapines prižiūri Prahos žydų muziejus.
Normandijos amerikiečių kapinės
Šios karinės kapinės, esančios Kolėvilio prie Mero (Colleville-sur-Mer) miestelyje Prancūzijos šiaurės vakaruose, kur Normandijos regionas tampa įdomiausių istorijos momentų vieta, buvo pirmosios karinės kapinės, kurias 1944 m. Antrojo pasaulinio karo metais Europos žemėje įkūrė Pirmoji JAV armija. Daugiau nei 9 000 kapų su daugiau nei 1 500 ant jų užrašytų vardų daro šią vietą unikaliu memorialu. 2007 m., minint 63-iąsias D dienos metines, atidarytas Normandijos lankytojų centras. Į rytus nuo Dingusiųjų sodo įsikūrusiame centre galima susipažinti su tūkstančių kariškių, žuvusių per D dienos išsilaipinimą ir vėlesnes operacijas, istorija ir atmintimi.
Lakeno kapinės Briuselyje
Šios kapinės, dar vadinamos Belgijos Père-Lachaise kapinėmis, yra tokios pat prestižinės ir kilnios kaip ir kitos čia pristatomos kapinės. Tai vienos didžiausių Belgijos kapinių, kuriose saugomi vieni geriausių laidojimo meno pavyzdžių, įkvėpimo sėmęsi iš XIX ir XX a. Paryžiaus kapinių. Čia palaidotos tokios žymios asmenybės ir iškilios figūros kaip dainininkė La Malibran ir architektai J. Poelaert ir A. Balat. Be to, kapinėse yra Belgijos karališkoji kripta, pašventinta 1872 m. kaip Belgijos karališkosios šeimos poilsio vieta, esanti visai šalia Lakeno Dievo Motinos bažnyčios.
Ioanna Sakellaraki
Zonnebeke esančios Tyne Cot kapinės
Belgijoje, netoli Passendalio (netoli Zonnebeke) esančiose Tyne Cot kapinėse palaidoti 11 962 Pirmojo pasaulinio karo Sandraugos kariai, todėl jos yra didžiausios Sandraugos karių kapinės pasaulyje. Aplink esančiame Tyne Cot memoriale dingusiems be žinios įamžintos 34 887 pavardės Jungtinės Karalystės ir Naujosios Zelandijos pajėgų vyrų, žuvusių nuo 1917 m. rugpjūčio 16 d. ir neturinčių žinomo kapo. Tarp daugybės jo žemėje palaidotų žymių kovotojų yra nemažai kariuomenės Viktorijos kryžiumi už narsą apdovanotų karių, todėl ši vieta yra unikalus memorialas.