Kaip stiprinti nagus?

 Drėkinkite nagus

Drėkinimas yra gerai žinoma sveikos odos paslaptis, tačiau dažnai pamirštama apie nagų priežiūrą. Nors sausi, lūžinėjantys nagai gali būti daugelio veiksnių rezultatas, galiausiai jie šaukiasi drėgmės, todėl tinkamą drėkinimą laikykite savo nagų priežiūros rutinos pagrindu. Tepdami rankų losjoną, skirkite nagams šiek tiek daugiau dėmesio. Rinkoje yra daugybė nagus drėkinančių produktų, tačiau drėkinamojo kremo naudojimas iš tikrųjų yra tik pusė darbo – stipriems nagams reikia ne tik prabangaus kremo ar serumo. Daugiau patarimu ir nagų priemonių rasite https://www.salonams.eu/prekiu-katalogas/manikiuras-pedikiuras/frezos-ir-antgaliai/elektrines-frezos 

Palikite odeles ramybėje

 

Įprasta kirpti, atstumti ar apskritai bandyti atsikratyti odelių, tačiau odelės nėra priešas. Iš tikrųjų, pasak gydytojos dermatologės ir nagų ekspertės, sertifikuotos dermatologės, odelės yra „natūralus apsauginis nago sandariklis”. Jei susigadinsite odeles, galite padaryti daugiau žalos nei naudos – net jei tai daro nagų meistras.

Venkite kontakto su vandeniu

 

Nenustokite plauti rankų ar maudytis duše su pirštinėmis, tačiau atkreipkite dėmesį į būdus, kaip galite sumažinti laiką, kurį nagai liečiasi su vandeniu, nes per ilgas kontaktas su vandeniu gali susilpninti nagų struktūrą. (Ypač pažeidžiami drėgni plaukai, todėl toks pat atsargus elgesys su šlapiais plaukais gali būti taikomas ir nagų priežiūrai.) Pavyzdžiui, plaudami indus ar atlikdami kitus drėgnus darbus mūvėkite pirštines.

Žinote, kokie minkšti ir lankstūs tampa nagai po ilgos maudynių vonioje? Pagalvokite apie tai: „Nagai yra tarsi kempinė. Ji 1000 kartų geriau sugeria vandenį nei, pavyzdžiui, oda, todėl vanduo gali lengvai skverbtis į nagą”, – sako daktaras Vidas. Pasak jos, per didelis vandens poveikis gali labai apkrauti jautrias nago ląsteles (vadinamas onichocitais), todėl jos gali tapti trapios, luptis ir lūžinėti.

Dėl šios priežasties mirkyti nagus prieš manikiūrą taip pat yra bloga praktika. Pasak daktarės Green, dėl to nagai ne tik tampa labiau pažeidžiami infekcijų, bet ir nagų lakas ne taip gerai prilimpa ar ilgai išlieka.

Su nagais elkitės taip, kaip su plaukais

 

Tai nauja auksinė taisyklė. Ir plaukai, ir nagai sudaryti iš keratino baltymų, todėl logiška, kad galioja daugelis tų pačių gydymo taisyklių. Daktatė sako, kad tiek plaukai, tiek nagai gali būti dehidratuoti ir pažeisti dėl pernelyg ilgo jų apdorojimo. Dažnas lako nuėmimas, geliai ir akriliniai lakai nagams daro tą patį, ką dažai, chemikalai ir karštis daro plaukams. Kaip drėkinimas gali padėti išspręsti plaukų problemas, pavyzdžiui, plaukų garbanojimąsi ir skilinėjančius galiukus, taip jis gali padėti pagerinti sausus ir lūžinėjančius nagus. Nagų priežiūra neprilygsta antros dienos plaukų priežiūrai, tačiau jei laikysitės griežtų taisyklių, kaip plauti, prižiūrėti ir naudoti nagus, tai padės išlaikyti juos tokios pat geros būklės kaip ir plaukus.

Stebėkite orus

Žiema gali būti sunkus metas ir odai, ir plaukams, ir nagams. Ne tik vėsus ir sausas oras gali sukelti papildomą nagų lūžinėjimą, bet daktaras Sternas sako, kad ekstremalūs temperatūros svyravimai iš lauko į patalpas gali padaryti papildomos žalos. Ji sako, kad perėjimas iš šildomų namų ar biuro į vėsų orą gali sukelti pakartotinį nagų ląstelių susitraukimą ir išsiplėtimą, dėl to ląstelės susilpnėja ir ima lūžinėti. Žiemą patartina visada mūvėti pirštines ir, kaip atspėjote, drėkinti, drėkinti, drėkinti, kad apsaugotumėte ir rankų odą, ir nagus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *