Kontaktai

 

Ar energetiniai vitaminai skirtingai veikia vyrus ir moteris?

Nors vyrai ir moterys akivaizdžiai skiriasi, mūsų genetinė sandara 99 proc. yra vienoda. Mes vienodai apdorojame maistines medžiagas ir mūsų organizmai vienodai naudoja vitaminus. Vienintelis svarbus skirtumas yra dozė, nes vitaminų kiekis turėtų būti nustatomas atsižvelgiant į kūno dydį. Kadangi moterys iš esmės yra natūraliai mažesnės nei vyrai, joms vitaminų papildų kiekis turėtų būti šiek tiek mažesnis. Tiesą sakant, tai galioja visiems žmonėms, nepriklausomai nuo lyties: stambesniems žmonėms reikia daugiau maistinių medžiagų, kad palaikytų didesnį kūną.

Nepaisant to, skirtumai nėra itin dideli. Pavyzdžiui, vitamino D atveju moterims rekomenduojamos 2000-4000 TV dozės gali būti palankesnės 2000, o stambiems vyrams – 4000. Vitamino C vyrams gali reikėti daugiau nei 1000 mg per dieną, o moterims – tik 500-800 mg. Tai vėlgi priklauso nuo to, kiek vitamino C ar D gaunate iš saulės ir mitybos.

Be to, nėštumas ir menopauzė gali padidinti tam tikrų vitaminų ir mineralų poreikį. Pavyzdžiui, nėščioms moterims gali prireikti šiek tiek daugiau vitamino D ir kitų mikroelementų.

Viską sudėjus

Apibendrinant galima teigti, kad vitaminai gali padidinti jūsų energiją, nes pašalina išsekimą ir nuovargį sukeliančius trūkumus. Mažai tikėtina, kad vitaminai iš karto suteiks jums tokį energijos antplūdį, kaip kofeinas, tačiau neoficialūs duomenys rodo, kad didelis B12 kiekis gali pagerinti energijos lygį, net jei jos netrūko.