Kokios mašinos ir įrenginiai naudojami dirvožemio tankinimui?
Bet kurio pastato objekto pastatymas yra didžiulė atsakomybė – tiek projektuotojui, tiek statybų komandai. Prieš pradedant darbus svarbu atlikti geotechninius tyrimus, kurie leis nustatyti podirvio parametrus. Ne visi žino, kad daugeliu atvejų prieš pradedant statybas teks sutankinti žemę, kad būtų saugus ir patvarus turto pamatas. Kokie tai darbai ir kokiomis mašinomis juos galima atlikti?
Kas yra dirvožemio tankinimas mašinomis, įrenginiais?
Dirvožemio tankinimas – tai darbas, kuriuo siekiama sumažinti pagrindo poringumą. Jų dėka galima padidinti paviršiaus laikomąją galią ir sumažinti jo deformuojamumą. Be to, dirvožemio tankinimo procesas sumažina jautrumą oro sąlygoms. Šiam tikslui giliai į žemę siunčiami atitinkamos energijos impulsai; perduodami naudojant profesionalius prietaisus, kurie iš jo išstumia vandens ar oro perteklių. Vienas iš populiariausių būdų – dinaminis dirvožemio tankinimas, aprašytas keller.com.pl. Jį sudaro kontroliuojamas 10–30 tonų sveriančio krovinio nuleidimas ant žemės. Šis tankinimo būdas dažnai naudojamas pradiniuose nekilnojamojo turto statybos etapuose – tiek individualiems namams, tiek dideliems pastatams, pvz., holams ar komunaliniams pastatams. Be to, tiesiant susisiekimo maršrutus naudojami įrenginiai, skirti sumažinti grunto porų tūrį. Kvartalų tankinimo būtinybę dažnai lemia didelis drėgnumas ir skurdžių organinių dirvožemių buvimas.
Kokios mašinos naudojamos dirvožemio tankinimui?
Dirvos sutankinimui galima naudoti daug įvairių mašinų – priklausomai nuo poreikių ir dirvožemio tipo. Vienas iš populiariausių sprendimų yra naudojimas ritinėliai. Yra įrenginių: lengvų, vidutinių, sunkių ir labai sunkių. Be to, juos galima suskirstyti į savaeigius arba lipnius. Jie gali skirtis pagal veleno dangos formą ir padangų tipą. Rinkoje yra volai, kurių darbas grindžiamas 3 skirtingais veikimo principais:
- statiniai – jie tiesiogiai sąveikauja su žeme savo mase,
- smūgis – paveikti žemę masės ir smūgių pagalba,
- vibruojantys – jie sutankina dirvą, dirbdami statiškai ir dinamiškai.
Dar viena iš dirvožemio tankinimui naudojamų mašinų yra plaktuvait.y. sunkūs blokai, dažniausiai pagaminti iš metalo arba betono, kurie tvirtinami prie ekskavatoriaus. Priklausomai nuo jų masės ir smūgių į žemę skaičiaus, jį galima sutankinti iki bet kokio gylio. Šie parametrai nustatomi atsižvelgiant į konkretų substrato tipą. Be to, taip pat galite rasti rinkoje tankintuvai rankiniai arba plokšteliniai, kurie dažniausiai naudojami sutankinti sunkiai pasiekiamus paviršius, nes turi mažus matmenis. Jis taip pat gali būti naudojamas smulkiems darbams paviršiniai vibratoriai ir plaktuvai.
Kaip išsirinkti dirvos tankinimo mašiną?
Labai svarbu pasirinkti tinkamą dirvos tankinimo mašiną, tačiau taip pat svarbu naudoti tinkamo tipo įrangą. Į ką dažniausiai atkreipia dėmesį specialistai, rinkdamiesi įrangą darbui? Pirmasis iš pagrindinių aspektų yra atitinkamos mašinos svoris ir matmenys, taip pat jos smūgio jėga, dar vadinamas išcentriniu. Darbo greitis, patikimumas ir darbo komfortas – ne mažiau svarbūs parametrai. Pasirūpinus visais šiais aspektais, darbus galima atlikti teisingai ir patogiai, leidžiant per numatytą laiką pasiekti laukiamų rezultatų, optimizuojant atliekamos veiklos kaštus.