Geriausias laikas laistyti veją
Geriausias laikas laistyti veją yra ankstyvas rytas, iki 10 val. ryto”, – sako specialistai Vėsesnė temperatūra ir ramus vėjelis padeda sumažinti garavimą iki minimumo. Be to, laistant ryte, per karščiausią dienos dalį vejoje būna vėsiau, todėl žolė patiria mažiau streso.
Jei nepatogu laistyti ryte, kitas geriausias laikas – vėlyva popietė. Tačiau nelaukite per ilgai. Nors gali atrodyti protinga palaukti iki nakties, kai temperatūra vėsesnė, laistant vakare veja per naktį būna šlapia, todėl žolė gali tapti jautri ligoms. „Man labiausiai nepatinka, kai žmonės laisto šeštą valandą vakaro ar vėliau, – sako Maurer. „Naktį drėgna veja – puiki sąlyga grybeliui veistis. Kartu su per trumpu žolės pjovimu laistymas naktį yra blogiausia, ką galite padaryti vejai.”
Paprastai laistyti reikia tiek laiko, kad dirva būtų sudrėkinta iki maždaug 14 cm, t. y. vidutinio sveikos žolės šaknų sistemos gylio. Norint tinkamai sudrėkinti įprastą veją iki tokio gylio, reikia maždaug vieno colio vandens. Tačiau Maureris įspėja: „Kiekvienos vejos dirvožemis yra skirtingas. Turite laistyti atsižvelgiant į konkrečios teritorijos ypatumus.” Yra keli būdai, kaip nustatyti, ar jūsų veja gauna reikiamą vandens kiekį.
Paprasčiausias būdas nustatyti, ar dirva tinkamai laistoma, yra atlikti atsuktuvo testą: Palaistę veją, paimkite atsuktuvą su ilgais ašmenimis ir įkiškite jį tiesiai į veją. Geležtė turėtų lengvai įsiskverbti į dirvą 14 cm gylyje. Jei ne, vadinasi, dirva kieta ir sausa, todėl laistote nepakankamai. Taip pat galite naudoti kastuvą, kad pakeltumėte velėną ir įkastumėte 14 cm gylį, tačiau atsuktuvo bandymas yra lengvesnis vejai.
Jei ką tik nusipirkote naują purkštuvą, apskaičiuokite jo srauto greitį, kad tiksliai nustatytumėte, kiek vandens išpurškiama ant vejos.