„Honda Motors Company Ltd” istorija

„Honda Motors Company Ltd.” yra Japonijoje įsikūrusi automobilių gamintoja, įregistruota kaip viešoji tarptautinė korporacija, šiuo metu įsikūrusi Minato mieste, Tokijuje, Japonijoje. Bendrovę „Honda” 1948 m. rugsėjo 24 d. įkūrė Soichiro Honda. Soichiro buvo mechanikas ir savamokslis inžinierius, kuris pirmiausia dirbo Japonijos tiuningo parduotuvėje „Art Shokai”.

Honda Motors 2022

Iš pradžių Soichiro dirbo kurdamas stūmoklį, kurį galėtų parduoti „Toyota”, tačiau pirmąjį jo bandymą Japonijos automobilių gamintojas atmetė. Po pirmojo atmetimo Soichiro sunkiai dirbo tobulindamas savo stūmoklio konstrukciją ir po kelerių metų „Toyota” jį priėmė. Po to Honda atidarė savo gamyklą, kuri vėliau nukentėjo nuo žemės drebėjimo. Dėl Antrojo pasaulinio karo atsiradęs benzino tiekimo trūkumas dar labiau pablogino „Honda” verslo padėtį. Dėl šios priežasties „Honda” nepavyko parduoti savo automobilių.

Nepaisydamas pradinės nesėkmės, Honda nusprendė pabandyti prie dviračio pritvirtinti nedidelį variklį. Tai iš karto tapo hitu. Ši Hondos idėja galiausiai paskatino išrasti motociklą. Honda gavo reikiamą kapitalą ir pradėjo gaminti pirmąją motociklų partiją. Šie įvykiai tapo tikra „Honda Motor Company” pradžia. Dėl stabilių pardavimų ir didėjančios gaminių paklausos 1964 m. „Honda” tapo didžiausia pasaulyje motociklų gamintoja.

parktronikai honda modelis

Tuomet „Honda” ėmėsi kurti savo bendrovės automobilių versiją. 1963 m. rugpjūtį Honda parktronikai pradėjo gaminti savo pirmąjį automobilį. Pirmasis pagamintas modelis buvo T360 – mini pikapas, kurį varė 356 cm3 darbinio tūrio keturcilindrinis variklis. Praėjus dviem mėnesiams po to, Honda sugebėjo pagaminti pirmąjį savo automobilį, vadinamą S500 sportiniu automobiliu. S500 buvo galiniais ratais varoma transporto priemonė, varoma grandinėmis, kaip ir motociklas.

Po kelių dešimtmečių „Honda” išplėtė savo gamybą ir į kitus gaminius. Šiuo metu „Honda” gamina tokius gaminius kaip automobiliai, motociklai ir elektros įranga. Be jų, bendrovė taip pat pradėjo gaminti variklius, robotus ir skraidymo aparatus, tačiau jos automobilių gamyba vis dar išlieka viena didžiausių pasaulyje platinamų produktų.

Pirmąją parduotuvę JAV „Honda” atidarė 1959 m. Ji buvo įkurta Los Andžele, joje dirbo tik 6 darbuotojai. Po kelerių metų „Honda” pardavimai JAV išaugo, o parduodamų gaminių paklausa padidėjo, todėl buvo pradėta tolesnė plėtra. Todėl „Honda” įsteigė daugiau parduotuvių įvairiose JAV vietovėse, kad patenkintų augančių klientų poreikius.

Šiuo metu „American Honda Motor Company” būstinė yra Torrance, Kalifornijoje. Šis Japonijos automobilių gamintojo regioninis padalinys dabar yra atsakingas už „Honda” automobilių gamybą ir platinimą visoje JAV. Kanadoje visais bendrovės pardavimais ir gamyba rūpinasi „Honda Canada Inc.”, kurios pagrindinė būstinė yra Markhame, Ontarijuje. Be to, dar yra „Honda of Canada Manufacturing”, įsikūrusi Allistone, Ontarijuje.

Šiuo metu „Honda” turi daug surinkimo gamyklų visame pasaulyje. Kai kurios iš jų yra Azijoje, Amerikoje ir Europoje. Dėl šios plėtros „Honda” 2001 m. tapo antru pagal dydį Japonijos automobilių gamintoju, aplenkusi „Nissan”. 2008 m. rugpjūtį „Honda” pavyko aplenkti „Chrysler” pardavimus ir gamybą. Dėl to „Honda” tapo ketvirtuoju pagal dydį automobilių gamintoju JAV ir šeštuoju visame pasaulyje.

Tačiau „Honda”, kaip pirmaujančios automobilių gamintojos, pozicijas paveikė 2011 m. kovo mėn. įvykęs žemės drebėjimas Japonijoje. Šios stichinės nelaimės poveikis tam tikra prasme paralyžiavo „Honda” gamybą ir netgi privertė kai kurias bendrovės surinkimo gamyklas sulėtinti automobilių gamybą. Vėliau „Honda” atsigavo po šio konkretaus iššūkio ir šiuo metu vėl pradeda gaminti daugiau transporto priemonių ir tenkinti vartotojų visame pasaulyje poreikius.

Civic

Šiuo metu „Honda” visame pasaulyje siūlo įspūdingą transporto priemonių liniją, kurią sudaro „Civic”, „Accord”, „Insight”, „Fit”, „Odyssey” ir CR-V. Kiekviena iš šių transporto priemonių skiriasi priklausomai nuo regiono, kuriame jos perkamos. Daugelis transporto priemonių skiriasi varikliais, priedais ir galimybėmis, kad atitiktų konkretaus regiono poreikius.

JAV rinkoje „Honda” vis dar jaučia didesnę paklausą savo „Civic” – kompaktiškų automobilių linijai, kuri taip pat yra antras pagal dydį bendrovės prekės ženklas. Šis modelis konkuruoja su „Toyota Corolla” nuo pat jo pasirodymo rinkoje iki šiol. Siekdama suteikti JAV vartotojams daugiau automobilių pasirinkimo galimybių, „Honda” pristatė kitus modelius, pavyzdžiui, „Fit” ir „Accord”. Abu šie modeliai šiuo metu JAV parduodami įspūdingai.

Kalbant apie visureigius, „Honda” ir toliau JAV gamina „Pilot” ir „Element”, o sunkvežimius gamina tik „Ridgeline”, nes šio tipo transporto priemonių paklausa sumažėjo. Tai pasakytina ir apie minivenus. Šiuo metu „Honda” siūlo „Odyssey” kaip vienintelį miniveno modelį, nes tik nedaugelis vartotojų norėtų įsigyti tokio tipo transporto priemonę.

Siekdama spręsti nuolat augančių benzino kainų problemą, taip pat didėjantį susirūpinimą dėl kenksmingo anglies dvideginio išmetimo poveikio gamtinei aplinkai, „Honda” taip pat pagamino keletą hibridinių automobilių, kurių degalų sąnaudos yra geresnės. Šias transporto priemones sudaro „Civic Hybrid”, „FCX Clarity”, „Insight” ir CR-Z. Be šių, „Honda” taip pat tiria galimybes gaminti transporto priemones, kurių varikliai naudoja alternatyvius degalus, pavyzdžiui, suspaustas gamtines dujas.

Atsižvelgiant į šias pastangas ir veiklos strategijas, „Honda Motors Company Limited” vis dar išlieka viena patikimiausių ir prestižiškiausių automobilių gamintojų pasaulyje, kuri ir toliau ieško būdų, kaip automobilių ieškotojams pasiūlyti jų įvairius poreikius atitinkančias transporto priemones.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *